15 let pivovaru Koníček

Rok 2006 a jeho události, z pohledu patnácti let vypadají, že se vlastně nic moc nedělo. Byl zaveden bodový systém pro řidiče, byla dokončena dálnice D5, aby se lépe ty body sbíraly. Vědci vyřadili planetu Pluto, ze seznamu a na mistrovství světa ve fotbale byli vyřazeni naši fotbalisté. Knihou roku byla knížka Petra Šabacha „občanský průkaz“, který se dostával v 15 letech. Taky byla uvařená první várka v Pivovaru Koníček hlavním sládkem Mojmírem Velkým.
V těchto dnech, by si jeho dítko šlo pro občanský průkaz, protože od jeho vzniku uběhlo skvělých patnáct let. A co se za těch patnáct let vlastně stalo?
Přesně 2. 6. 2006 byla slavnostně uvařena první várka piva, světlý výčepní ležák Ryzák 11 %, tehdy ještě na malé 250l varně. Ryzák 11% se stal vlajkovou lodí piv nabízených Pivovarem Koníček. V měsíci srpnu se uvařila první várka černého ležáku, který dostal příhodný název Vraník 12% a na Vánoce téhož roku spatřila světlo světa i poslední stálice, polotmavý speciál Grošák 14 %. V průběhu let postupně docházelo k rozšiřováni pivovaru, to zatím největší proběhlo v roce 2013. V tomto roce byla postavena nová budova pivovaru, v níž je varna o objemu 20hl a technologie kvašení a zrání se navýšila na kapacitu ročního objemu výroby 10 tisíc hl piva ročně. Díky tomuto navýšení tak můžou být vařeny další druh piv, které jsou součástí v oblíbeném a znalci očekávaném Pivním menu. Pivní menu nabízí speciály Čmelák 12°, Sršeň 14%, Železník 18% a nebo také Zelenáč 13,5%, Hnědák 16% a poslední speciál Výroční vyřehtaná 15°, kterou oslavujeme tu Koníčkovu občanku. V současné době, činí výstav pivovaru cca 10 tisíc hektolitrů ročně a z kategorie minipivovarů, se pivovar zařadil do kategorie „Malý průmyslový (řemeslný) pivovar“.
Plánu je do dalších let samozřejmě fůra a určitě chceme, společně s Vámi, oslavit další roky a navařit hektolitry dobrého pivního moku. Dej nám všem Bůh štěstí.