Koňoinfo ze dvora

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste Archiv.

Vánoce se nezadržitelně blíží, proto v pivnici a cukrárně Koníčkova dvora již přijímáme objednávky na poctivé domácí vánoční cukroví. Nabízíme více jak 20 druhů za 599 Kč / 1kg. Objednávky přijímáme do 17.11.2019 osobně nebo na tel. 737 046 749

Váš Koníčkův dvůr

NOVINKA...MALINOVÁ MEDOVINA

Výroba nápojů ze zkvašeného medu je doložena už v nejstarších kulturách, med byl prvním koncentrovaným sladidlem, které mohl člověk získat ještě před tím, než se začal věnovat zemědělství, a proto mohl vyrábět medovinu už od pradávna. V Čechách její výroba nikdy zcela nevymizela a dnes už lze opět na trhu sehnat poměrně širokou nabídku různých druhů medoviny. Ochutnat a zakoupit domácí medovinu lze u nás v Koníčkově dvoře již poměrně dlouhou dobu, ale co se stane pokud smícháte medovinu a chuť šťavnatých malin? Na to vám odpoví již tuto sobotu v rámci akce Dne otevřených vrat představení této novinky...

Přijďte ochutnat lahodné spojení malin a medu...těšíme se. Váš Koníčkův dvůr

VIŠŇOVÉ PIVO...letošní sladkokyselkavá novinka a našimi zákazníky velmi oblíbené 11° pivo od Koníčka zůstává stále v naší nabídce. Pivo už dnes není jen dominantou mužů, toto speciální pivo zachutnalo hlavně ženám. Stejně jako si můžete toto pivo vychutnat na našem výčepu,  si můžete tuto lahůdku odnést v PET láhvi. Do této lahodné ovocné chutě piva, která sklízí obrovský úspěch i na pivních slavnostech a festivalech, se nejde nezamilovat...

Listopad odjakživa patřil husím pečínkám. Je tu akce, která potěší vaše chuťové buňky. HUSÍ HODY V KONÍČKOVĚ DVOŘE... Svatomartinské husožraní se pořádá u příležitosti svátku sv. Martina, který tradičně symbolizuje ukončení podzimních měsíců, oznamuje příchod zimy a pomalu se připravujeme na příchod Vánoc. Spolu s husími pochoutkami si můžete vychutnat pivní speciál Husar 12° - polotmavé vídeňského typu. Pro obrovský zájem v loňském roce doporučujeme rezervaci míst včas na telefonu  737 046 749.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu. Váš Koníčkův dvůr

 

Tento víkend se u příležitosti ukončení letní sezóny v celém areálu Koníčkova dvora ve Vojkovicích koná Den otevřených vrat. Při této příležitosti máte možnost nahlédnout do veškerého dění našeho dvora, od provozu pivnice a cukrárny, přes malou výrobnu piva – minipivovárek Koňovárek, vlastních uzenářských výrobků, domácí medoviny, až po fungování Koňo-fitka. Další z možností bude i prohlídka mini zemědělského muzea, kde se nachází zachovalé kousky z dob našich prarodičů,  které jsou ve většině případů funkční až dodnes.

Celá akce vypukne v sobotu v 11 hodin otevřením vrat, hned poté následuje celodenní doprovodný hudební program, včetně přehlídky a zakoupení našich domácích uzenářských produktů. Můžete se tak těšit na vepřové hody, zabijačkové pochoutky, klobásky. Nebudou chybět ani placky z námi vypěstovaných koňo - bio brambor.

Pivo – to je, oč tu běží…coby pivovar nabídneme ochutnávku našich celoročně vyráběných světlých, polotmavých i tmavých piv, včetně višňového piva a speciálů u příležitosti této události, a to DVORNÍ 15° a VRAŤÁK 12°. Chybět nebude ani medovina z naší výroby a pro naše nejmenší limonády a sirupy v několika příchutích.

Za vaši pozornost bude určitě stát návštěva Koňo - fitka, kde budete moct nahlédnout do dění sportovních aktivit, kde se mimo jiné věnujeme běžným formám cvičení, ale i cvičením ve vzduchu, pořádáme kurzy cvičení pro děti i dospělé, kurzy jógy pro širokou veřejnost. Také se budete moct seznámit s našimi instruktory, případně se jich zeptat na to, co vás konkrétně zajímá, jaká by případně pro vás byla vhodná aktivita. Celé odpoledne se budou v prostorách fitka konat ukázky cvičení a exhibice.

V naší pivnici a cukrárně bude po celý den personál připraven vám nabídnout cokoliv z námi připravených  jídel a nápojů. Samozřejmostí bude i sladká vitrína v naší cukrárně, kde si určitě vybere každý milovník sladkých ovocných, čokoládových, i bezlepkových zákusků.

 

 

RYZÁK 11 % - filtr. světlý ležák

GROŠÁK 14% - polotmavý speciál

PONY PEJL 13% - světlá IPA


V PET  - Ryzák, Grošák, Vraník, Hatattitla, Bělouš, Višňák, Ryzler, Čmelák, Klusáček

Zimní-jarní Pivní menu [pdficon]

 

Panel

Právě na čepu

RYZÁK 11 % - filtr. světlý ležák

GROŠÁK 14% - polotmavý speciál

PONY PEJL 13% - světlá IPA


V PET  - Ryzák, Grošák, Vraník, Hatattitla, Bělouš, Višňák, Ryzler, Čmelák, Klusáček

Zimní-jarní Pivní menu [pdficon]